Uchwała XXVIII Zjazdu Delegatów.

Powiadom znajomego:

Uchwała

XXVIII Okręgowego Zjazdu Delegatów

Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie

z dnia 20 lutego 2022 r.

w sprawie kierunków działania Okręgu PZW w Koszalinie w latach 2022-2026

Zjazd przyjmuje oceny i wnioski zawarte w przedłożonych sprawozdaniach: Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego z ich działalności w okresie XXVII kadencji (2017 – 2022).

Okręgowy Zjazd Delegatów dziękuje członkom Okręgu PZW w Koszalinie, działaczom oraz pracownikom biura za wkład w funkcjonowanie i rozwój Okręgu w okresie kadencji 2017-2022. Uchwały i wnioski z kampanii sprawozdawczo-wyborczej, a także wnioski zgłoszone w trakcie obrad XXVIII Okręgowego Zjazdu Delegatów określają założenia programowe działalności Okręgu w kadencji 2022-2026.

Na podstawie § 43 pkt 2 Statutu PZW, XXVIII Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu PZW w Koszalinie uchwala niniejszym kierunki działalności Okręgu, stanowiące program na kadencję 2022-2026.

I.                 W zakresie działalności statutowej i organizacyjnej:

1.      dokonać niezbędnych zmian w Statucie PZW dostosowujących jego zapisy do      współczesnych wymogów i uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych      wpływających na funkcjonowanie struktur statutowych Związku i Okręgu,

2.      ustanowienie priorytetów w działaniu PZW w zakresie gospodarki rybacko-wędkarskiej, ochrony wód, młodzież, sport wędkarski,

3.      nadal aplikować o zewnętrzne fundusze celowe na realizację zadań statutowych Okręgu,

4.      nawiązywać współpracę z lokalnymi władzami samorządowymi oraz innymi organizacjami funkcjonującymi na terenie działania Okręgu dla potrzeb dalszej budowy pozytywnego wizerunku Związku i Okręgu,

5.      kontynuować współpracę z Lasami Państwowymi w sprawie uregulowania dojazdów do wód użytkowanych przez Okręg, wyznaczenia przy łowiskach miejsc postojowych dla wędkarzy.

II.             W zakresie gospodarki rybacko-wędkarskiej i ochrony wód:

1.      kontynuować współpracę z placówkami naukowymi w tym z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Politechniką Koszalińską, w celu doskonalenia produkcji materiału zarybieniowego, pozyskania tarlaków oraz aktywnego udziału w ochronie środowiska wodnego,

2.      prowadzić nadzór i rejestr podczas odłowów tarlaków na wodach Okręgu,

3.      kontynuować rozwój OHZ PZW Liśnica w celu pełnego wykorzystania jego możliwości,

4.      kontynuować zagospodarowanie łowiska „Wyspa” oraz innych łowisk wnioskowanych przez zarządy kół pod kątem organizacji zawodów,

5.      pozyskiwać dla gospodarki rybacko – wędkarskiej nowe wody,

6.      pozyskiwać dodatkowe środki na działalność Społecznej Straż Rybacką,

7.      dbać o pełną i terminową realizację zobowiązań zarybieniowych na wodach Okręgu.

8.      dbać o terminowe uaktualnianie umów dzierżawnych, aby nie dopuścić do ich rozwiązania bądź wprowadzania niekorzystnych zapisów dla Okręgu.

III.         W sprawie przyznania członkostwa honorowego PZW:

1.      wystąpić do Krajowego Zjazdu Delegatów PZW o przyznanie członkostwa honorowego dla:

-          kol. Bogusława Siwiela

Pliki do pobrania